1 Susamlı Simit Kaç Kalori ve Kilo yapar mı?

Nekackalori.com sitemizde yayınlanmış olan 1 Susamlı Simit kilo yapar mı, kaç kalori ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

Pek çeşidi bulunan simitler susamlı, Ankara simidi, kandil simidi ve dahası sabah kahvaltılarının vazgeçilmezlerindendir. Tükettiğimiz simidin tamamının hamur işi ve özellikle kalori hesabı yapanların aşırıya kaçmadan dikkatli bir şekilde tüketmeleri gerekiyor.

1 adet(orta) susamlı simit kaç kalori: Sabah kahvaltılarında olsun, acıktığınız da ara öğün şeklinde tüketilen 1 susamlı simit 100 gramdır. Bu da 434 kalori(kcal) değerindedir. Sahil kenarında ayran ile beraber iyi giden susamlı simidin lezzet bakımından her yöre de sevilerek tüketilir.

1 Susamlı Simidin besin değerleri
100 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 68.82(g)
100 gramı ne kadar Protein içerir: 0.890(g)
100 gramı ne kadar Yağ içerir: 17.07(g)

1 Susamlı Simit Kilo yapar mı: Birden fazla vatandaşın bir tane yedim günü hafif az enerji tüketerek tamamladım diyerek tükettiğiniz simidin 40 gramında yaklaşık 250-300 gram kalori enerji miktarı yer almaktadır. Bu yüksek potansiyele sahip enerjinin kaynağı simidin üzerinde yer alan susamdan gelmektedir. Yağlı bir yiyecek olan susam, simidin kcal miktarını arttırır. Bu nedenle tüketimine dikkat etmekte fayda vardır.

Faydaları ve Zararları neler: Ülkemizin milli yiyecekleri arasında yer alan simidin faydaları birden fazladır. Simidin üzerinde yer alan susamın içerisinde insan sağlığına yararlı olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendiren simidin, aynı zamanda dirençli bir bedene sahip olmanızı sağlar. Bağırsak kanserinin oluşmasını engelleyerek vücudu bu tarz mikroplardan korur. Beyin ve sinir hastalıklarının tedavisinde susamlı simidin etkisi görülmüştür.

1 Susamlı Simidin Kalori Miktarı Ne Kadardır
1 Susamlı Simidin Kalori Miktarı Ne Kadardır

1 yarım simidin besin değerleri aşağıdaki gibidir.

Karbonhidrat (g) 34.4
Protein (g) 0.4
Yağ (g) 8.5
Kolesterol (mg) 0
Sodyum (mg) 153.5
Potasyum (mg) 16
Kalsiyum 9.5
Vitamin A 0.5
Vitamin C 0
Demir 0.1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*