Bulgur Kaç Kalori

Nekackalori.com sitemizde yayınlanmış olan Bulgur kilo yapar mı, kaç kalori ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

Bulgur kaç kalori başlığında öncelikle pirence oranla daha düşük miktarda kalori i ve karbonhidrat içeriğine sahiptir. Pilav olarak tüketildiğinde bünyemiz yaklaşık olarak 220 kalori almaktadır, bununla birlikte nohutlu bulgur pilavı ise artış göstererek 280 kalori düzeyine ulaşacaktır.

Bulgur kilo yaparmı, Pirinç özellikle diyet listelerinden dışlanan kilo almaya neden olan bir besin maddesi olarak görülmesine rağmen tam tersi olarak bulgur tüketimi beslenmenin pek çok aşamasında özellikle diyet listelerinde zayıflamaya yardımcı olmaktadır.


100 grama bulgurun besin değerleri

Karbonhidrat (g)68.91

Protein (g)9

Yağ (g)1

Lif (g)10.3

Kolesterol (mg)0

Sodyum (mg)5

Potasyum (mg)262

Kalsiyum (mg)30

Vitamin A (mg)0

Vitamin C (mg)0

Demir (mg)4.7

Bulgur Pilavı Kilo Yapar mı, Son derece lezzetli aynı zamanda besleyici özelliği oldukça yüksek olan bulgurun yararları saymakla bitmiyor. Bulgurun genel olarak verilen besin değerleri yemek hazırlanırken kullanılan diğer içeriklerle birlikte değerlendirildiğinde artış göstereceği açıktır. Bulgurun kilo yapmadığı aksine yüksek posa içeriği sayesinde zayıflamak isteyenlere önerilen besinlerden olması bolca tüketileceği anlamına gelmiyor.

Diyet yaparken bulgur yenir mi: Diyet yaparken beslenmedeki önemi kadar yiyeceklerin uzun süre tokluk sağlaması çok önemli bir etken olarak görülmektedir. Bu özelliği sayesinde pek çok diye listesinde bulgur ön plana çıkmaktadır.

Günlük hayatta tükettiğiniz tüm besinleri nekackalori.com sitemizde arama yaparak kilo problemi yapar mı veya kalori miktarı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Şuan sitemizde yayınlanan Bulgur kaç kalori makalemiz içeriğinde Bulgur kilo yapar mı ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*