Et sote Kaç Kalori ve Kilo yapar mı?

Nekackalori.com sitemizde yayınlanmış olan Et sote kilo yapar mı, kaç kalori ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

Sebzeli et sote, Etin içerisinde barındırdığı yüksek protein miktarının yanı sıra çeşitli vitaminlere kadar sebzelerin besleyici özelliğinin yanı sıra farklı bir lezzet yakalamaya neden olur. Kilo problemi olanların mutlaka etin yağlı kısımlarını ayırarak tüketmemeleri gerekir. Aksi durumda beklenenin çok üzerinde kalori almış olacaktır.

Mantarlı et sote, Yüksek lif oranı ile etli ve sebzeli soteye oranla daha yararlı olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle besin çeşitliliğini sağlamak isteyenler için iyi bir tercih olacaktır. Mantarın besin değeri göz önüne alındığında sağlığımız için yararlı olanlar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Sebzeli et sote besin değeri

Porsiyon (Orta)         263 kalori         (220 g)

Karbonhidrat         5.08                   (Porsiyon)
Protein                    25.97                 (Porsiyon)
Yağ                          13.34                  (Porsiyon)

Mantarlı sote besin değeri

Porsiyon (Orta)         169 kalori         (200 g)

Karbonhidrat            6.05                (Porsiyon)
Protein                       20.98              (Porsiyon)
Yağ                              6.26                (Porsiyon)
soyasoslusebzelitavukkackalori

Et sote Kilo yapar mı: Yüksek besleyici değeri ile birlikte kullanılan yağ ve özellikle etin kendi yağının tüketilmesi kilo almaya neden olacaktır. Bu nedenle bütün besinlerde olduğu gibi aşırı tüketimden kaçınmak kullanılan ekmek cinsini ve miktarını iyi ayarlamak gerekiyor.

Et Sotenin Faydaları ve Zararları neler: Yüksek oranda beğeni sağlayan besin pekçok lokantada kolaylıkla bulunabilen yemek çeşitlerindendir. Yağlı ve aşırı baharatlı şekilde kullanılmamalıdır. Besin tüketiminde ölçüsüz davranmak aşırıya kaçmak her zaman beraberinde başta kilo sorunu ve çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasına yol açacaktır.

Yemeğimizin kalitesi hazırlık aşamasında başlıyor et tercihinden sebzelere kadar son derece dikkatli seçim yapılmalıdır. Temizlik olmazsa olmazlarımızdandır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*