Kuyruk Yağı Kaç Kalori ve Kilo yapar mı?

Nekackalori.com sitemizde yayınlanmış olan Kuyruk Yağı kilo yapar mı, kaç kalori ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

Koyun kuyruk kısmından elde edilen yağın tüketimi konusunda son derece dikkatli olunmalı. Pek çok yemeğe lezzet katması amacıyla kullanılan kuyruk yağı kaç kaloridir. Gençlik yıllarında yeterli miktarlarda tüketilen kuyruk yağının ileri yaş dönemlerinde özellikle eklem rahatsızlıklarına iyi geldiği yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

Kuyruk yağı kaç kalori : 100 gram kuyruk yağı yaklaşık 800 kalori içermektedir. Bir yemek kaşığı gibi bir ölçü için ise79 kcal değeri olduğu belirtilmektedir. Sınırlı miktarda tüketilmesi insan sağlığı açısından yararlı iken ölçünün kaçırılması durumunda sağlık sorunlarına davetiye çıkaracağı bilinmektedir.

Besin Değerleri 100 gr.1 Yemek Kaşığı

Karbonhidrat (g)00

Protein (g)2.870.29

Yağ (g)86.128.61

Lif (g)00

Kolesterol (mg)686.8

Sodyum (mg)232.3

Potasyum (mg)171.7

Kalsiyum (mg)20.2

Kuyruk yağı kaç kalori

 

Kuyruk yağı kilo yaparmı: Felç, romatizma ve titreme gibi rahatsızlıklara iyi geldiği aynı zamanda yeterince tüketilmeli asla ölçüsüzce davranarak aşırıya kaçılmamalıdır. Kuyruk yağının faydaları ve zararları, hakkında pek çok bilgiler bulunmasına rağmen konumuz özellikle kalori miktarı olduğundan diğer hususları ayrıntılı olarak ele almayacağız.

Kolesterolün yükselmesi, ve mangalda yakılarak tüketilmesi kanserojen etkiyi azaltabilir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*