Patatesli köfte Kaç Kalori ve Kilo yapar mı?

Nekackalori.com sitemizde yayınlanmış olan Patatesli köfte kilo yapar mı, kaç kalori ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

Son derece lezzetli bir köfte yaparken özellikle yerken bulgurlu patates köftesi kaç kalori, unutmamak gerekiyor. Bulgur besin değeri yağın buna etkisi gözardı edilmemelidir. Patatesli köfteler farklı çeşitlerde yapıldığında hazırlanan yemeği çiğ olsun sulu olsun ihtiyacımız olan enerji düzeyini aşmayacak miktarda tüketmeliyiz. Soframıza gelen yemeği yüksek besin değeri içerip içermediğine bakmadan tüketmek ilerleyen zamanda kilo sorunlarına yol açarak beraberinde sağlık sorunlarına davetiye çıkaracaktır.

Farklı yöntemlerle hazırlanmasına rağmen bir birine yakın isimlerle adlandırılan yemek çeşitlerinin değerleri detaylı olarak aşağıda sizlere sunulmuştur. Listeye bağlık kalarak fazla tüketmeden yeterli beslenme düzenine ulaşabileceksiniz.

Patatesli köfte kaç kalori

Fırın Köfte Patates 150 kcal
Fırında Köfte Patates 185 kcal
Köfteli Patates Yemeği 200 cal
Fırın Köfte 269 cal
Köfteli Patates Yemeği 288 c
Köfte Patates 293 kcal
Fırın Köfte Patates 312 kcal
Köfteli Patates Yemeği 320 c
Fırında Köfte Patates 360 kcal
Fırında Köfte Patates 380 kcal
Kuru Köfte Patates 426 kcal
Kaşarlı Köfte Patatesli 439 kcal
Kuru Köfte  496 kcal
Kadın Budu Köfte Patates Kızartması 572 kcal
Mantar Soslu Köfte/patates 755 kcal

Fırında patatesli köfte kaç dakikada pişer, gıdaların pişirme teknikleri duyarlı olunması gereken çok önemli bir nokta kızartmalar ve haşlamalar ilk akla gelendir. Sağlıklı pişirme teknikleri sayesinde özellikle kullanılan yağ miktarı sınırlandırılarak daha düşük kalorili yiyecekler hazırlanabilmektedir. Pişirme süreleri genellikle değişiklik göstermemekle birlikte damak tadına göre bir kaç dakikalık azalma veya süreyi uzatmak fayda sağlayacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*