Şarap Kaç Kalori ve Kilo yapar mı?

Nekackalori.com sitemizde yayınlanmış olan Şarap kilo yapar mı, kaç kalori ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

Şarap Kaç Kalori Ve Kilo Yapar Mı? Şarap ile kadınlar üzerinde yapılan incelemeler içerisine şarabın kilo aldırmadığı kanısına varılmıştır. Kadınlara likör, bira gibi değişik içkiler verilmiş olsa bile, şarabın verdiği etkiyi hiçbiri verememiştir. Uzmanlar tarafından araştırılan kırmızı şarap, oldukça faydalıdır. Kırmızı şarap içerisinde mevcut olan antioksidan hususiyeti tansiyon ve kolesterolün düşmesine yardımcı olmaktadır.

Şarap Kilo Aldırır mı?

Şarap, kilo aldırmak değil de kilo verdiren bir içecek olarak tanımlanmaktadır. Şarabın kilo verdirme de olan etkisi; vücuda alınmış olan alkolün sindirilmesi için üretmiş olduğu enzimlerden kaynaklı olarak ispatlanmıştır. Kadın bireylerin alkol sindirimi adına erkeklerden daha fazla enzim ürettiği bilinmelidir. Bu sebepten ötürü kadınlar daha fazla enzim üretir iken daha fazla kalori harcamak zorunda kalırlar. Alkol sindirimi için üretilen bu enzimler kilo verdirme de oldukça fazla etki sağlamaktadır.

Kadın bireylerde alınmış olan alkolün kilo vermeye sebep olmasının bir başka nedeni ise; alkolün vücut ısısını yükseltmesidir. Vücut ısısının dengede olması için yine bir kalori yakımı gerçekleşir. Bu sayede kadınlar erkeklerden daha fazla kalori yakarak, daha fazla kilo verirler. Şarap içmek kilo aldırmaz ancak, fazla kaçırmak bunun tam tersi etkisini gösterebilir. Bu yüzden şarabı ayarında içmek oldukça doğru bir karar olacaktır.

Şarap Kaç Kalori ve Kilo Yapar mı

Şarabın Kalorisi Ne Kadardır?

Şarabın kalorisi, 100 ile 125 kalori arasında değişiklik göstermektedir. 1 bardak şarabın kalorisi yaklaşık olarak 115 kalori olarak hesaplanabilir. Gün içerisinde bir bardak şarap içmenin kilo almaya faydası olmaz. Ancak bunu abartanlar için aynı şeyi söylemek mümkün olmayacaktır.

Şarabın Faydaları

Her gün bir bardak şarap içmek, kilo vermeye yardımcı olur. Aynı zamanda her gün bir bardak şarap içmenin böbrek taşları konusunda oldukça faydası vardır. Ancak şarap uzmanların önerisine göre akşam ya da öğle yemeğinde içilmelidir. Şarap, tütün gibi maddelerin damarlar üzerinde yapmış olduğu hasarları düzelterek, damarların genişlemesine yardımcı olur. Şarabın kan pıhtılaşmasını önlediğini söylemek kesin olacaktır. Kan basıncını düzenleyerek, kanın vücut içerisinde daha iyi dolaşmasını sağlar. Alzheimer hastalığını önlediği de uzmanlar tarafından ispatlanmıştır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*