Yeşil ve Kırmızı Elma Kaç Kalori ve Kilo yapar mı?

Nekackalori.com sitemizde yayınlanmış olan Yeşil ve Kırmızı Elma kilo yapar mı, kaç kalori ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

İnternet üzerinden yapılan arama sonuçlarına göre birçok kişi tükettiği elmanın rengini yazarak arama yapmaktadır. Kırmızı veya yeşil elma kaç kalori diye sorulduğunu düşündüğümüzde, çeşit çeşit olarak tüketebileceğimiz bir besindir. Kalori bakımından aralarında o kadar aşırı bir fark yoktur, hiç yok denecek kadar. Burada önemli olan tüketim miktarını iyi ayarlamak ve mümkün olduğu kadar gram cinsinden aklınızda tutabilmektir. Ağırlık bakımından değişebildiği için bir adet yeşil ya da kırmızı elma kaç kalori diye arandığında daha net bir enerji miktarı hesaplamak için önemli olan gramı oluyor.

1 adet elma kaç kalori: 1 tane orta boy yani 150 gram içerisinde 78 kcal bulunmaktadır. Neredeyse tüm çeşitlerinde aynı enerji miktarları bulunuyor. Başta da belirtildiği gibi önemli olan tüketim miktarıdır. 200 gr. tüketildiğinde ise 104 kcal alınmış olur.

İçeriğinde bol miktarda B grubu vitaminleri, C vitamini ve lif bulundurur. Kilo yapar mı? İçeriğinde bulundurduğu kalori miktarı göz önüne alındığında ve lif içeriği bakımından zengin olmasıyla birlikte kilo yapmaz, aksine kilo kontrolü yapan birçok kişininde bildiği gibi uzmanlar sıklıkla diyet menülerinde elmaya yer vermektedir. Ayrıca içeriğinde bulundurduğu antioksidan zenginliğinden dolayı kansere karşı vücut direncini arttırır.

Yeşil ve Kırmızı Elma Besin Değeri
Yeşil ve Kırmızı Elma Kaç kalori-Besin Değeri
elma kaç kalori-besin değeri
elma kaç kalori-besin değeri

Elmanın besin değerleri(orta büyüklükte ve 150 gram için geçerli)

Karbonhidrat (g)   17.3
Protein (g)    0.5
Yağ (g)    0.6
Kolesterol (mg)  0
Sodyum (mg)   4.5
Potasyum (mg)   217.4
Kalsiyum    10.6
Vitamin A    13.6
Vitamin C    18.1
Demir 0.7

Faydaları saymakla bitmez, en başta böbrek temizlemede önemli bir rol oynar. Yüksek kolesterollü olan kişilerin kolesterolünü dengeler, romatizma ve gut rahatsızlıkları olan kişilere iyi gelen bir besin türüdür, uykusuzluk sıkıntısı olanlara yararlı, kan şekerini dengeler ve antioksidan bakımından zengin olması nedeniyle vücudu temizler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*